Tanec a chudnutie | Fit a životný štýl - FITKO.sk

Tancujte a buďte fit

Jeden z vynikajúcich a zábavných spôsobov ako sa cítiť fit a vyzerať sexy je tanec. Mám ráda pohyby v rytmu rýchlejšej hudby už od malička, kde som si pripravovala tanečné zostavy a predvádzala sa všade možne. Toto predvádzanie sa mi bohužiaľ zostalo až doteraz :-)

Pri tanci človek dokáže spáliť neuveriteľné množstvo kalórii a hlavne nadopuje svoje telo obrovskou dávkou endorfínov, pretože pri tancovaní na obľubenú pesničku sa určite každý usmieva od ucha k uchu. Navyše si krásne môžete precvičiť i hlasivky, lebo nie je nič lepšieho než si pospevovať v rytme pesničky na ktorú tancujete (i keď 90% z nás nepozná z anglických textov ani slovo). Kam si chodiť zatancovať? Koho na tancovanie zobrať a čo treba na seba?

Miest na tancovanie je dnes celá kopa. Najprv je dôležité si ľudí rozdeliť na dve skupinky:

  1. taký čo sa hanbia tancovať na verejnosti
  2. predvádzači a baviči (niečo ako som ja)

Tak prvá skupina to má dosť jednoduché – nemusí rozmýšľať čo na seba a čo do seba (myslím tým nejaký drink) a stačí keď si pustí doma magneťák, alebo tí vyspelejší mp3 a trsať môžu prakticky po celom dome. Ideálne je ak tým nevyrušujú zvyšok baráku a nevyplašia susedov. Dokonca tento typ tanečnej horúčky sa dá spojiť napríklad aj s varením, či upratovaním.

Typ 2 sa musí na svoje kreatívne vystúpenie trošku pripraviť. U dám to chce sexy a pohodlné oblečenie (pozor na trička bez ramienok – veľmi zle sa v nich skáče) a trošku makeupu. U pánov zvyčajne nejaký ten drink na „rozjazd“. Na scéne je niekoľko discoklubov kde sa dá dobre „zapařiť“, ako vravia naši český susedia. V niektorých známych discokluboch môže byť natoľko plno, že na parkete sa nebudete môcť ani pohnúť a nie to ešte tancovať. Môžete teda buď použiť lakte a vydobiť si slušné miesto okolo seba, alebo navštívte iný, menej známy discoklub.

Dôležitým prvkom Vašej nočnej jazdy musí byť partia ľudí s ktorými sa dá zabaviť. Nezabudnite, že ak pôjdete na disco s partnerom, ktorý celý večer presedí pri jednom pive a zadok zdvihne zo stoličky len v prípade odchodu na toaletu moc sa nezabavíte. Vyberte si spoločníkov, ktorý rádi pretancujú celú noc a ešte Vás ukecajú na afteparty u niekoho doma. Jediným vašim nepriateľom je alkohol. Bohužiaľ obsahuje toľko kalórii, že sa môže stať, že všetko čo vytrsáte (a určite i niečo naviac) skonzumujete vo forme pív a panákov.

Tento príjemný spôsob chudnutia Vám doporučujem a prajem aby ste si to užili a neprehnali to s alkoholom :-)

Reagujte